Technické informácie

Maximálne si ctíme naše tradície a korene a snažíme sa z nich čerpať. Našou snahou je, aby sa tradičné prvky stavebníctva a pokojného a radostného života odzrkadlili i v našej architektúre a v našich projektoch.

Steny a stropy

Vonkajšia fasáda – jemnozrnná silikónová omietka ETICS, farba biela. Steny a strop exteriérových závetrí bude smrekový obklad, podlaha smrekovec olejovaný na rošte.
Schody interiérové – Ocelové, s PUR polomatným náterom.

Iné vybavenie

Domový audiotelefón a zostava poštových schránok pri vstupe na pozemok, samostatné pre každý byt.
Kryté stojisko pre komunálny odpad prístupný z chodníka.
Domová brána ocelová – vjazdová automatická s diaľkovým ovládaním.

Dvere

Vstupné dvere – jednokrídlové hliníkové plné panelové, resp. s piesk. zasklením š.900 mm, s panoramatickým priezorom bez menovky. Interiérové dvere – plné hladké s obložkovou zárubňou, s možnosťou voľby dekórov. K dverám prislúcha rozetové kovanie s dózickou vložkou.

Okná a balkónové dvere

Okná a balkónové dvere sú plastové s izolačným trojsklom. Úprava profilov z interiéru -farba biela. Vonkajšia farba RAL 9006 – svetlý hliník. Vonkajšie parapety plechové RAL 9006, vnútorné parapety plastové biele.

Podlahy

V kúpeľniach, WC, je nášľapná vrstva podlahy tvorená keramickou dlažbou s možnosťou výberu farebných prevedení podľa vzorky štandardu. V obytných miestnostiach, kuchynských kútoch, predsieňach a chodbách je nášľapná vrstva podlahy tvorená laminátovou podlahou spájanou na sucho s obvodovými lištami s možnosťou výberu z ponúkaných dekórov, lišta v dekore alebo biela.
Terasa – drevené palubky na podkladovom rošte / napr. sibírsky smrekovec resp. termodrevo/ olejované

Povrchy stien

V kúpeľniach a WC je keramický obklad po strop. Keramický obklad stien kúpeľní a samostatných WC je s možnosťou výberu farebného prevedenia.
Vnútorné omietky sú realizované sadrovou omietkou s povrchovou úpravou – biela maľba.

Sanita a zariaďovacie predmety

V kúpeľniach je osadené umývadlo bielej farby so sifónom, umývadlová pákova batéria, vaňa vrátane vaňovej batérie a vaňového setu, prívod pre práčku a práčkový sifón. WC je závesné so sedátkom bielej farby s ovládacím tlačidlom v nerezovom prevedení, umývadielko bielej farby (v zmysle projektovej dokumentácie) so sifónom vrátane umývadlovej pákovej batérie.

V kuchyni, resp. kuchynskom kúte, je príprava pre kuchynskú linku – prívod teplej a studenej vody, kanalizačný odpad vyvedený v mieste najbližšom k šachte.

Kúrenie

V obytných miestnostiach sú osadené výhrevné telesá Korad s termostatickými hlavicami, v kúpeľniach je rebríkový radiátor bielej farby. Každý byt má samostatný kondenzačný plyn. kotol.

Elektroinštalácia

Silnoprúd – elektrické rozvody sú vedené pod omietkou alebo v chráničke v podlahe. V bytoch sú osadené vypínače a zásuvky, vývody pre osadenie svietidiel, odsávacie ventilátory v kúpeľni a WC. Rozvody pre kuchyňu/kuchynský kút sú ukončené v rozvodnej krabici umiestnenej nad podlahou (vr. prívodu pre varnú dosku 400V).

Slaboprúd – v každej obytnej miestnosti je osadená jedna slaboprúdová zásuvka, vo vstupnej hale je umiestnený domáci telefón.

Vzduchotechnika

Odvetrávanie kúpeľní a WC je núteným spôsobom na podtlakovom princípe zabezpečené nástennými ventilátormi umiestnenými priamo v miestnostiach. Príprava na klimatizáciu – vývod Cu rozvodov a elektro pre ext. jednotku na terase, rozvody pre vnútornú jednotku AC v obývacej izbe 1.np a v podkroví, ukončené v plast. krabici podomietkovej, príprava odvodu kondenzu do kanalizácie, pripojenie elektro a istič.

Terasa

Oplotenie – drevené latky smerkové lakované, siaty trávnik, terasa – drevené palubky smrekovec na rošte + olejový náter, el. zásuvka, svetlo na fasáde, vývod vody ukončený v exteriéri ventilom na fasáde